Lazer Epilasyon


ALEXSANDRAYT - CYNOSURE

HASTANEMİZDE DÜNYADA EN İYİLAZER EPİLASYON ÖDÜLÜ ALMIŞ, FDA ONAYLI CYNOSURE (ALEXSANDRAYT SİSTEM ) KULLANILMAKTADIR.

Lazer Epilasyon

DAHA GÜVENLİ, DAHA HASSAS VE DAHA ETKİLİ BİR CİHAZ OLAN CYNOSURE epilasyonda tek başına yeterli bir Alexandrite sistemi olduğunu kanıtlamıştır.

GELİŞMİŞ TEKNOLOJİ Ayarlanabilir lazer parametreleri ile diğer sistemlere kıyasla tüyleri daha güvenli, daha hassas ve daha etkili bir şekilde yok eder.

Lazer EpilasyonÇAĞDAŞ SOĞUTMA SİSTEMLERİ , CYNOSURE

hastalara daha acısız tedavi sunmak ve olası yan etkileri azaltmak için CRYO 6 (GELİŞMİŞ SOGUTMA SİSTEMİ )lazer tedavi hava soğutma sistemi ile desteklenmiştir. Lazer epilasyonda kullanılan Alexandrite,kıldaki koyu rengi sağlayan melanin pigmenti tarafından emilerek kıl kökünü yok etmektedir.

Nasıl uygulanıyor?

Uygulama üç basamaklı yumuşak bir süreçten oluşuyor.
İlk önce tedavi edilecek alan temizleniyor. Sonra bu bölgedeki uzun kıllar kısaltılıyor .Her atışta 1,5 santimlik daire şeklinde bir alan taranıyor.Enerji deriden geçip tüy folikülündeki pigment tarafından emiliyor. Saniyeden daha kısa sürede tüm tedavi edilen tüy folikülleri etkisiz hale getiriliyor. Tedavi edilecek alanın genişliğine bağlı olarak tedavi birkaç dakikadan bir saate kadar sürebiliyor. Hasta uygulama bitiminde kıllarından tüylerinden temizlenmiş olarak çıkıyor. Ardından hemen normal aktivitelere dönülebiliyor. Tedavinin hemen sonrasında oluşan kızarıklık ve kıl etrafında oluşan kabarıklar , 1 – 2 saatte içinde kaybolacaktır ,görülen kızarıklık ve kıl köklerindeki kabarıklıklar başarılı epilasyon sonucunda görülmesi gereken durumlardır.

Bu sistem güvenli midir ?

Evet. Üretilen enerji bir ışıktır. Cilde zarar vermeden geçerek kıl köküne ulaşan bu ışık, vücutta herhangi bir artık bırakmaz. Ayrıca herhangi bir kanserojen etkisi yoktur. Lazer epilasyonun güvenilirliği ve tesiri, Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA (Food and Drag Association) tarafından 1997 yılında onaylanmıştır
Lenf, ter, yağ, süt bezleri ve üreme organlarına bir etkisi yoktur.

Hangi bölgelere lazer epilasyon uygulaması yapılabilmektedir?

Hemen hemen vücudun bütün bölgelerine lazer epilasyon uygulaması yapılabilmektedir.

Tipik bir seans ne kadar sürer?

İşleminin süresi bölgeye göre değişiklik gösterir, yüz bölgelerinde 10 – 15 dakika , vücudun sırt ve bacak gibi geniş alanlarında 1 saat civarında olmaktadır. Epilasyonun neticesi kişiye ve uygulanan bölgeye değişiklik göstermektedir. Seans sayısı ortalama 5 ile 7 seans arasında değişmektedir.Seans sayısındaki farkların nedeni nedir?
Gerekli tedavi seansı sayısı, kıl büyümesinin yoğunluğuna ve bölgesine bağli olarak çeşitlilik gösterir. Vücut kıllarının yaklaşık %30u normal olarak büyüme fazında bulunur. Geri kalanı uykudadır, henüz daha geri aşamalardadır ve ışığı ememez. Her tedavi seansında büyümekte olan kılların %60-95i temizlenebilir.

Uygulama esnasında acı hissediliyor mu?

Derinin üst yüzeyinde (epidermis) bulunan hücreler ısınarak dermişi ısıtır. Derinin korunması amacıyla uygulanan soğuk hava akımı ağrı hissini azaltmaktadır. Çoğu hasta minimal düzeyde bir rahatsızlık hisseder, ancak bu rahatsızlık hissi de hafif bir yanma sızlama ya da karıncalanma hissinden öte bir şey değildir.

Yan etkileri var mıdır?

Lazer epilasyon uygulamasının herhangi bir kalıcı bir yan etkisi yoktur.

Uygulama öncesinde nelere dikkat edilmelidir?

Uygulama bölgesinde, 4 hafta önceden başlamak kaydıyla cımbız, ağda köke etki eden metotlar kullanılmamalıdır. Ayrıca aynı şekilde güneş ışığından ve bronzlaşmadan da kaçınılmalıdır.

Lazer epilasyon uygulamasınde erkek ve bayan arasında ne gibi farklar var?

Tek ve avantajlı bir fark vardır. Erkeklerin kıl kökleri bayanlara oranla daha kalın olduğundan, erkeklerde lazer epilasyon KADINLARA ORANLA DAHA HIZLI SONUÇLANMAKTADIR..

ÖNEMLİ : Lazer epilasyon fiyatları seans bazında belirlenmektedir. Lazer epilasyonda fiyatlandırma Lazer epilasyonun yapılacağı bölgenin genişliği ve bölgedeki kıl yoğunluğu ayrıca lazer epilasyon uygulamasında kullanılacak olan cihazlara göre yapılmaktadır. Lazer epilasyon fiyatlarının görsel ve yazılı medya ile internet ortamında yayınlanması yasaklanmıştır. Bu sebeple lazer epilasyon fiyatlarıyla ilgili en sağlıklı bilgiyi aşağıdaki adreslere ulaşıp kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Randevu ve Bilgi İçin : 0532 692 32 80

CHECK-UP | Düzenli check-up hayat kurtarır.