Dahiliye

İbni Sina Tıp Merkezi: Dahiliye Bölümü

Dahiliye uzmanları, genel sağlık sorunlarına ilişkin kapsamlı teşhis ve tedavi hizmetleri sunar. İç hastalıkları uzmanları, detaylı bir tıbbi değerlendirme yapar, laboratuvar testleri ve görüntüleme yöntemleri kullanır ve doğru tanıyı koyarak uygun tedavi planlarını belirler.

Dahiliye uzmanları, kronik hastalıklara sahip bireylerin tedavi süreci ve yönetiminde önemli bir rol oynar. Diyabet, yüksek tansiyon, kalp hastalığı gibi kronik rahatsızlıkların izlenmesi, ilaç tedavisi ve yaşam tarzı değişiklikleri konusunda danışmanlık ve çözüm sağlarlar. Bu sayede hastaların sağlık durumu optimize edilir ve yaşam kaliteleri artırılması hedeflenir.

Dahiliye

Dahiliye Bölümü & Departmanı

Dahiliye Kliniği, tüm şikayetlerin ilk başvuru merkezi olmakla birlikte kendi içinde pek çok yan dala ayrılan bir birimdir. Birimimizde İç Hastalıkları (Dahiliye) uzmanımız tanı koyduğu hastaları uygun gördüğünde başta genel cerrahi olmak üzere diğer ilgili cerrahi birimlere de yönlendirmektedir.

Dahiliye bölümü, iç hastalıklarıyla ilgilenen uzmanların sağladığı geniş bir yelpazede hizmetler sunar. Kardiyoloji, gastroenteroloji, endokrinoloji ve nefroloji gibi alt dallarla ilgilenirler. Dahiliye uzmanları, hastalıkların teşhis ve tedavisi, kronik hastalık yönetimi ve önleyici sağlık bakımı konularında önemli bir rol oynarlar.

Dahiliye Bölümünde Başlıca Uygulanan Tedaviler

Kan Hastalıkları (Anemiler), Böbrek Hastalıkları, Kalp Yetersizliği, Ritim Bozuklukları, Hipertansiyon, Lipid düzeyi (Kolesterol, Trigliserid) Bozuklukları, Şeker Hastalığı, Tiroid Bezi Bozuklukları (Guatr), Obezite, Karaciğer Hastalıkları, Reflü, gastrit, ülser, kabızlık, kolit gibi Sindirim Sistemi Hastalıkları, Yaşlılık ve yaşlılığa bağlı sorunlar (Geriatri), Ateşli Hastalıklar, Romatizmal Hastalıklar ve Ateşli Eklem Romatizması

  • Dahiliye Bölümü Randevu Nasıl Alabilirim?

    Alanında uzman Dahiliye bölümü doktorlarımızdan, randevu formu, telefon numaramız yada whatsapp iletişim hattımızdan randevu alabilirsiniz. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede destek sağlayacaktır.

  • Dahiliye Bölümündeki Uygulamalar Nelerdir?

    Dahiliye bölümü uygulamaları hakkında daha fazla detaylı bilgi için aşağıdaki Whatsapp iletişim çağrı merkezimizi kullanabilirsiniz.

  • Dahiliye Bölümü Doktorları

    Dahiliye bölümü hekimler ve diğer tüm hekimlerimizi Doktorlar sayfamızdan inceleyebilirsiniz.


E-Randevu

Online işlemleri kullanarak, kısa sürede randevunuzu oluşturabilirsiniz.

E-Tahlil Sonuçları

Sisteme eklenmiş veya oluşturulmuş tahlillerinizin sonuçlarını online inceleyebilirsiniz.

E-Geçmiş Olsun

Kurumumuzda tedavi gören yakınınıza mesaj kartı gönderebilirsiniz.

Canlı Destek