Genel Cerrahi

İbni Sina Tıp Merkezi: Genel Cerrahi Bölümü

Modern tıbbın bir dalı olarak tanımlayabileceğimiz genel cerrahi, çeşitli cerrahi prosedürlerle hastaların sağlığını iyileştiren bir uzmanlık alanıdır. Genel cerrahi bölümleri, hastaların geniş bir yelpazede cerrahi tedavi ihtiyaçlarını karşılar ve tedaviden tanıya uzanan süreçte önemli bir rol oynar.

Genel cerrahi bölümü, birçok farklı hastalık ve durumu tedavi etmek için geniş bir yelpazede cerrahi prosedürler uygular. Bu prosedürler arasında apandisit, safra kesesi hastalıkları, karın duvarı fıtıkları, mide ve bağırsak cerrahisi, tiroid ve paratiroid cerrahisi, meme cerrahisi, cilt lezyonlarının çıkarılması ve kolorektal cerrahi gibi alanlar bulunur. Genel cerrahi uzmanları, bu alanlarda uzmanlaşmıştır ve hastaların güvenliği ve sağlığına odaklanırlar.

Genel Cerrahi

Genel Cerrahi Bölümü & Departmanı

Genel cerrahi bölümü, uzman cerrahların deneyimi ve becerisiyle hastaların sağlığını iyileştirmek ve onlara etkili tedavi seçenekleri sunmak için önemli bir rol oynar. Multidisipliner bir yaklaşım benimseyerek diğer tıbbi disiplinlerle işbirliği içinde çalışır ve teknolojik gelişmeleri takip ederek hastaların en iyi sonuçları elde etmesini sağlar. Genel cerrahi, modern tıbbın vazgeçilmez bir parçasıdır ve hastaların sağlığına değerli katkılar sunar.

Vücuttaki birçok sistemin (endokrin sistem, tiroid, paratiroid, sindirim sistemi, yemek borusu, mide, ince ve kalın barsaklar, pankreas, karaciğer, safra sistemi), meme hastalıkları, travma, yanıklar gibi genel konuları inceleyen ve bu sistemlere ait hastalıkların gerek medikal, gerekse cerrahi olarak tedavisini sağlayan bir bilim dalıdır.

Genel Cerrahi Bölümünde Başlıca Uygulanan Tedaviler

 • Tiroid (Guatr) hastalıkları
 • Meme hastalıkları
 • İnce ve kalın bağırsak tedavileri
 • Karaciğer ve safra kesesi tedavileri
 • Pankreas tedavisi
 • Fıtık (kasık, göbek ve ameliyat yeri fıtıkları) tedavisi
 • Hemoroid (basur), anal fissür (makat yırtığı), anal fistül, anal siğil ameliyatları
 • Pilonidal sinus (kıl dönmesi)
 • Genel Cerrahi Bölümü Randevu Nasıl Alabilirim?

  Alanında uzman Genel Cerrahi bölümü doktorlarımızdan, randevu formu, telefon numaramız yada whatsapp iletişim hattımızdan randevu alabilirsiniz. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede destek sağlayacaktır.

 • Genel Cerrahi Bölümündeki Uygulamalar Nelerdir?

  Genel Cerrahi bölümü uygulamaları hakkında daha fazla detaylı bilgi için aşağıdaki Whatsapp iletişim çağrı merkezimizi kullanabilirsiniz.

 • Genel Cerrahi Bölümü Doktorları

  Genel Cerrahi bölümü hekimler ve diğer tüm hekimlerimizi Doktorlar sayfamızdan inceleyebilirsiniz.


E-Randevu

Online işlemleri kullanarak, kısa sürede randevunuzu oluşturabilirsiniz.

E-Tahlil Sonuçları

Sisteme eklenmiş veya oluşturulmuş tahlillerinizin sonuçlarını online inceleyebilirsiniz.

E-Geçmiş Olsun

Kurumumuzda tedavi gören yakınınıza mesaj kartı gönderebilirsiniz.

Canlı Destek