Check-Up

İbni Sina Tıp Merkezi: Check-Up Bölümü

Günümüzde, yoğun tempolu yaşam tarzları ve stresli çalışma koşulları, sağlığımızı ihmal etmemize neden olabilir. Ancak, sağlığınızı korumak ve potansiyel sorunları erken teşhis etmek için yılda bir kez check-up yaptırmak hayati öneme sahiptir.

Check-up, birçok farklı sağlık parametresini değerlendiren kapsamlı bir sağlık kontrolüdür. Bu kontroller, kan basıncı, kolesterol seviyeleri, kan şekeri, vücut kitle indeksi gibi temel sağlık göstergelerini içerir. Ayrıca, belirli yaş gruplarına özgü kanser tarama testleri ve diğer önleyici sağlık önlemleri de check-up programının bir parçası olabilir.

Check-Up

Check-Up Bölümü & Departmanı

Tıpta en temel amaç, hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önlemlerin alınmasıdır. Erken teşhis ve tedavi, hastalıkların ilerlemesini önlemede en önemli aşamadır. Bu aşama için oldukça fazla kullanılan ve oldukça etkili sonuçlar veren Check-up Birimimiz ile hastalarımıza hizmet sağlıyoruz. Check-up ile iç organlardaki hastalık bulguları saptanabilmekte, erken teşhisle bulaşıcı hastalıkların yayılması önlenmekte, tedavi masrafları büyük oranda azalmakta ve kanser gibi ileri evrelerde tedavisi güç veya olmayan hastalıklar erken tespit edilmektedir. Unutmayın ki; pek çok hastalık ne kadar erken fark edilirse, uygulanacak tedavinin başarısı da o kadar fazla olmaktadır. Bu nedenle yılda 1 veya 2 yılda bir kez yaptırdığınız check-up ile sağlığınızı koruyabilirsiniz.

CHECK-UP PAKETLERİ

 • Kadın Check-up Paketi

  Glukoz, Kreatinin, Ürik Asit, LDL Kolesterol, Trigliserid, ÜRE, Elektrokardiyogram (EKG), İdrar Mikroskobisi (TIT), HDL Kolesterol, PAP Smear Testi (Servikal veya vajinal sito), TSH, Akciğer Grafisi P.A (Tek yön), Dahiliye Muayenesi, Kadın Hast. Muayenesi, Karsinoembriyonik Antijen (CEA), Abdomen US, Tüm, Hemogram, Kolesterol, Alanin Aminotransferaz (Alt), Aspartat transaminaz (Ast), Gaitada Gizli Kan Aranması, Tiroid US, Değerlendirme Muayenesi.

 • Erkek Check-up Paketi

  Glukoz, Kreatinin, Ürik Asit, LDL Kolesterol, Trigliserid, ÜRE, Elektrokardiyogram (EKG), İdrar Mikroskobisi (TIT), HDL Kolesterol, PSA (Total), TSH, Akciğer Grafisi P.A (Tek yön), Dahiliye Muayenesi, KBB Muayenesi, Karsinoembriyonik Antijen (CEA), Abdomen US, Tüm, Hemogram, Kolesterol, Alanin Aminotransferaz (Alt), Aspartat transaminaz (Ast), Gaitada Gizli Kan Aranması, Tiroid US, Değerlendirme Muayenesi.

 • Kadın Doğum Check-up Paketi

  CEA (Genel Kanser Taraması), Ca15-3(Meme Kanseri Erken Teşhis), Ca125(Yumurtalık Kanseri Erken Teşhis), Kadın hastalıkları muayenesi, Jinekolojik ultrason, Tam kan sayımı, tam idrar tahlili, Meme ultrasonu, Kemik yoğunluğu ölçümü, Smear(Rahim ağzı erken tanı)

 • Beslenme ve Diyet Paketi

  Glukoz (Açlık Kan Şekeri), Post Prandial Kan Şekeri (Tokluk Kan Şekeri), Kreatinin, Ürik Asit, Trigliserid, ÜRE, Hemogram, HDL Kolesterol, LDL Kolesterol, T4 (Total), TSH, Vitamin B12, İnsülin, HOMA-IR, Ferritin, Kan Üre Azotu (Bun), Kolesterol, Alanin Aminotransferaz (Alt), Aspartat transaminaz (Ast), Gamma Glutamil Transferaz (Ggt), T3 (Serbest), 25-Hidroksi Vitamin D3, Değerlendirme MuayenesiErken teşhis, birçok sağlık sorununun etkilerini azaltabilir ve tedavi süreçlerini daha etkili kılabilir. Check-up sırasında alınan bilgiler, doktorunuzun potansiyel risk faktörlerini değerlendirmesine ve size özel bir sağlık planı oluşturmasına yardımcı olur.

Sağlıklı bir yaşam sürmek için, düzenli check-up yaptırmak, sağlık durumunuzu izlemek ve gerekirse önleyici önlemler almak önemlidir. Unutmayın ki, sağlığınıza verdiğiniz değer, gelecekte daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmenizi sağlayabilir.

 • Check-Up Bölümü Randevu Nasıl Alabilirim?

  Alanında uzman Check-Up bölümü doktorlarımızdan, randevu formu, telefon numaramız yada whatsapp iletişim hattımızdan randevu alabilirsiniz. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede destek sağlayacaktır.

 • Check-Up Bölümündeki Uygulamalar Nelerdir?

  Check-Up bölümü uygulamaları hakkında daha fazla detaylı bilgi için aşağıdaki Whatsapp iletişim çağrı merkezimizi kullanabilirsiniz.

 • Check-Up Bölümü Doktorları

  Check-Up bölümü hekimler ve diğer tüm hekimlerimizi Doktorlar sayfamızdan inceleyebilirsiniz.


E-Randevu

Online işlemleri kullanarak, kısa sürede randevunuzu oluşturabilirsiniz.

E-Tahlil Sonuçları

Sisteme eklenmiş veya oluşturulmuş tahlillerinizin sonuçlarını online inceleyebilirsiniz.

E-Geçmiş Olsun

Kurumumuzda tedavi gören yakınınıza mesaj kartı gönderebilirsiniz.

Canlı Destek